czwartek, 24 września 2015

Lampiony - DIY dla PaperConcept

Lubicie wieczory przy świecach? Jeśli tak to zachęcam Was do wykonania ozdobnych lampioników. W chłodne jesienne wieczory subtelnie oświetlą nam  wnętrze zapewniając magiczny klimat w wyjątkowych chwilach. Pięknie ozdobione mogą także być doskonałym pomysłem na prezent.


Do ich wykonania potrzebne będą:
- słoiki
W moim przypadku to słoiki po pewnym czekoladowym przysmaku. Doskonałe  będą także te po kawie. Im bardziej oryginalny kształt słoika, tym ciekawszy będzie nasz lampionik. Pamiętaj jednak, aby wybrać taki, na którym łatwo przykleisz wokół tasiemki.
- klej
- nożyczki
- ołówek
- linijka
- kilka arkuszy kalki lub bibuły
- do dekoracji kwiaty i wstążkiPierwszym krokiem będzie oczyszczenie powierzchni słoika ze wszystkich naklejek i pozostałości kleju. Następnie z arkuszy kalki odcinamy paski. Ich długość  zależna będzie od obwodu słoika.

Za pomocą dziurkaczy brzegowych wycinamy z kalki ozdobne tasiemki. Możemy również  prostokątny kawałek kalki ozdobić dziurkaczem wzdłuż dwóch dłuższych boków.Wycięte ażurowe dekoracje przyklejamy wokół słoików. Dodajemy wstążki i kwiaty. 


Teraz pozostaje już tylko włożyć małe świeczki lub podgrzewacze do środka  naszych lampioników. Wyjątkowy klimat  gwarantowany:)
Pozdrawiam:)

4 komentarze: