niedziela, 15 listopada 2015

Cekinowe bombki czyli zabawa dla całej rodziny

Przygotowania do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia ruszyły pełną parą.  Lista spraw do załatwienia wydłuża się. Wśród mniej przyjemnych zajęć jak mycie okien czy czyszczenie dywanów zapisałam także to co lubię: wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych i pieczenie pierniczków. 


Moje dzieci bardzo lubią kiedy pozwalam im korzystać z narzędzi i przydasi w mojej pracowni. W tym roku jako pierwsze ozdoby postanowiliśmy przygotować bombki.


 Do ich ozdobienia wybrałam taśmy cekinowe w różnych kolorach. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie, aniżeli pojedyncze cekiny, z którymi młodsze dzieci mogłyby mieć problem. Taśmy na styropianowych bombkach możecie przymocować za pomocą kleju, żelowego medium akrylowego lub szpileczek. To ostatnie rozwiązanie jest chyba najczęściej stosowane.W sklepie PaperConcept znajdziecie bombki styropianowe w różnych rozmiarach. Możecie dobrać do nich odpowiednie zawieszki w srebrnym lub złotym kolorze.Gotowe cekinowe bombki można dodatkowo ozdobić kokardami ze wstążek. I w ten oto sposób mamy nowe, kolorowe i błyszczące ozdoby na choinkę. A co najważniejsze wykonane przez wszystkich domowników, z którymi miło spędziliśmy czas.


Ze sklepu PaperConcept wykorzystałam następujące produkty:

2 komentarze:

  1. Ozdób nie robimy, bo za dużo się tego nazbierało przez lata i trzeba wyrzucać... ale będziemy piec kruche ciasteczka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowne bombki!!! Pięknie wykonane i wspaniale się prezentują!!!
    Cieplutko pozdrawiam:))

    OdpowiedzUsuń